Okouzlujícímu ostrovu Tenerife dominuje vysoká sopka Pico del Teide 3718 m. Mimochodem tato sopka je stále aktivní, na samotný vrchol je možno se dostat jen na povolení, které lze v současnosti vyřídit přes webový formulář, dříve se kvůli tomu muselo jet na úřad v hlavním městě. Pokud je běžná sezóna tak je opravdu potřeba i několik měsíců předem zažádat o povolení, pokud ho nemáte tak se můžete projít jenom okolo lanovky, což je škoda, když už jste za ní zaplatili. Pro zajímavost v době covidového lockdownu v Evropě (3.4.2021) byly volné termíny již 14 dní od objednání. V zimě tam může být i sníh, ale jen výjimečně se stává, že by byla sněhová kalamita i na příjezdové silnici a že byste se tam nedostali.
Tato nejvyšší hora ostrova je nejenom úchvatná, ale i ostrov rozděluje na několik klimatických pásů, jelikož je zde oblast pasátů, převažují zde severovýchodní větry, právě na severu a severovýchodě ostrova je díky tomu vlhké klima a poměrně často zde prší, jsou zde zelené lesy pěstuje se zde ovoce a zelenina, turistickým střediskem této oblasti je Puerto de la Cruz. Pro turisty je to ideální místo pro ubytování, je zde nádherná botanická zahrada, krásný pobřežní park, ale především hit ostrova je Loro Parque, tento zoopark je opravdu unikát, hlavně pro svá vystoupení mořských živočichů a to především kosatek, dále zde vystupují delfíni a mořští lvi, pěkné je také vystoupení papoušků a krásná je také expozice s tučňáky na které padá sníh. Určitě je to na celý den, bohužel někoho by mohlo odradit vysoké vstupné, zejména pokud je vás v rodině více.
Jako další atrakce je v městečku Icod de los Vinos největší dračinec na světě. Ale tak myslím vstupné platit nemusíte, abyste ho viděli, ten parčík nestojí za to.
Na severozápadě ostrova je i nádherný mlžný národní park s turistickým značenými trasami. Pro milovníky pláží je ostrov rájem, převážná většina písčitých pláží je s tmavým nebo až černým pískem to proto, že vznikl rozpadem sopečných hornin, jednou výjimkou je palmová pláž na východě ostrova, která je uměle upravená a byl jsem navezen písek ze Sahary, pláž je navíc chráněná z obou stran kamennými valy, které ji chrání před vlnobitím, proto je zde voda klidná a navíc je o něco teplejší než voda v okolním oceánu. Pláž je poměrně dlouhá a navíc vzdálená od hlavních turistických středisek, takže zde není takový nával jako například na playa Americanas. Nejvíce pláži vhodných ke koupání se nachází na jihovýchodě a jihozápadě ostrova, kde je nejvíc teplo a nefoukají zde tak prudké větry díky ochraně hor je tu i více sucho a teplejší počasí. Většinu ostrova však pokrývají pláže kamenité, až někde jsou to mohutné rozeklané skály s mohutným příbojem, na takových místech by bylo koupání životu nebezpečné, ale je to krásné na pohled takové divoké moře. To se týká především západu a severu ostrova, na některých místech je přístup do vody upraven v podobě bazénků a lagunek.
Co se týče kultury tak až 40 procent obyvatel Kanárských ostrovů je původem z Jižní Ameriky obyvatelé si sebou přivezli zvyk taneční karneval, karnevaly se konají na všech ostrovech většinou v únoru a březnu a je to pěkná podívaná. Pokud budete mít štěstí tak v době našich jarních prázdnin, můžete shlédnout tuto nádheru. Pokud se koná vystoupení večer nezapomeňte se teple obléci, v tuto dobu bývá dost chladno a větrno z vlastní zkušenosti mohu potvrdit vzali jsme si jen mikiny, mrzli jsme.
další turistickou atrakcí pro zdatnější turisty je soutěska Masca.
Tenerife je španělský ostrov, je největší ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu. Stejně jako celé souostroví Tenerife náleží z geopolitického hlediska k Evropě, ale geograficky je součástí afrického regionu. Leží přibližně 320 km od pobřeží Maroka v ostrovní oblasti Makaronézie, jeho rozloha je 2 034 km². Na ostrově žije více než 900 000 obyvatel, je tedy nejvíce obydleným ostrovem Španělska
Společně s blízkými ostrovy La Palma, La Gomera a El Hierro tvoří provincii Santa Cruz de Tenerife. Z územně-administrativního hlediska sestává ostrov z 31 obcí. Správním střediskem je Santa Cruz de Tenerife, které je zároveň druhým největším městem celého souostroví a hlavním městem ostrovů a sídlem vlády. Druhým hlavním městem je Las Palmas de Gran Canaria, v němž sídlí některé vládní instituce, parlament a ministři. Na ostrově se nachází Univerzita La Laguna založená v roce 1792.
© 2023 Poznejzemi.cz, Cookies, Ochrana osobních údajů GDPR, Komodity info